Bătut de vecin pentru că a parcat pe locul lui! Felicitări… Ilie!
- un bărbat a solicitat sprijinul jandarmilor, reclamând un conflict cu vecinul său și faptul că a fost agresat atât fizic, cât și verbal de către acesta!
- tulcenii plătesc incompetența unor frustrați care se joacă de-a administrația!
Ieri, 14 ianuarie, în jurul orei 18.00, jandarmii au fost solicitați să intervină în municipiul Tulcea în cazul unui conflict dintre doi vecini. Când au ajuns la fața locului, jandarmii au identificat bărbatul care a reclamat conflictul, acesta declarând că se afla la domiciliu în momentul în care a fost apelat de către unul dintre vecini, cu scopul de a-și muta autoturismul, deoarece parcase pe locul lui de parcare. Au urmat mai multe schimburi de replici, jigniri, amenințări cu acte de violență, reclamantul declarând că a fost lovit cu pumnul în zona capului de către vecinul său, în vârstă de 53 de ani. Acesta a adăugat că a căzut peste gardul împrejmuitor din spatele blocului, iar când a reușit să se ridice, vecinul său a avut intenția de a-l lovi din nou, însă a intervenit un alt vecin care a aplanat conflictul.Având în vedere cele constatate, jandarmii au întocmit pe numele bărbatului în cauză actele de sesizare pentru săvârşirea infracţiunii de lovirea sau alte violențe – transmite IJJ Tulcea.
Nu este prima dată când astfel de scene au loc în municipiul Tulcea, între vecini sau tulceni care nu se cunosc între ei, pentru locurile de parcare gestionate atât de prost de conducătorii primăriei! Din cauza gândirii total defecte ale celor doi care mimează conducerea primăriei, Ilie și Bibu, tulcenii au ajuns să se bată între ei. Cu licitații pentru locuri de parcare făcute pe genunchi sau preferențial, cu prețuri halucinante, cu străzi care arată mai rău ca după război, tulcenii plătesc incompetența unor frustrați care se joacă de-a administrația!
vizualizari 6,068
de acum stie ca la orele 16 30 trebuie sa mute masina !!!!
Felicitari, Ilie! Esti una dintre persoanele care isi da silinta pentru a gasi un loc de parcare in municipiul Tulcea si asta iti aduce multi bani grei pentru ca tulcenii sa se bata intre ei! Doar intr-un oras distrus ca acesta, conducerea primariei mimeaza administrarea si ia banii tulcenilor fara sa le ofere nicio solutie pentru oamenii care platesc! Tulcenii sunt nevoiti sa se bata pentru un simplu loc de parcare, deoarece totul este gestionat prost si interesele personale prevaleaza in detrimentul cetatenilor. Bravo, Ilie, pentru perseverenta ta, dar ar fi frumos ca si conducerea primariei sa se trezeasca si sa-si faca treaba intr-un mod responsabil! Sper ca faptele savarsite de vecinul tau sa nu ramana fara consecinte si ca in viitor, aceste situatii sa nu se mai intample datorita unor decizii proaste luate de cei responsabili pentru administrarea orasului nostru!
Felicitari lui Ilie pentru curajul de a sesiza autoritatile in cazul agresiunii din partea vecinului sau! Este trist ca, din cauza gestionarii defectuoase a locurilor de parcare de catre primaria Tulcea, oamenii ajung sa se bata intre ei pentru acestea. Ilie are dreptate, tulcenii platesc pentru incompetenta unora care se afla la conducerea orasului. Speram ca astfel de incidente sa fie evitate in viitor si sa ne putem bucura de o administrare eficienta a orasului nostru.